DUK-PC - opravna počítačů a notebooků v Brně

Instalace / reinstalace Windows

PROVÁDÍME INSTALOVÁNÍ VŠECH AKTUÁLNÍCH VERZÍ OPERAČNÍHO SYSTÉMU WINDOWS.


Instalaci operačního systému provádíme dle platné licence k danému notebooku.
Dříve byly licence na Windows nalepeny někde na spodní straně notebooku. Ovšem hrozilo, že při manipulaci a přenášení notebooku např. do peřin, se odře nálepka, kde je uveden kód k úspěšné a legální reinstalaci Windows. Proto dnes mají všechny notebooky licenci digitální, která Vám patří po celou dobu životnosti daného notebooku.

Proto, pokud potřebujete přeinstalovat operační systém nemusíte nic hledat.
Stačí vzít Váš notebook do našeho servisu v centru Brna a my se postaráme o zbytek.

Přeinstalování Windows stojí 1000,- Kč.

Instalaci provádíme vždy se všemi aktuálními ovladači k danému notebooku a co je nejdůležitější se všemi aktualizacemi !!!! Tento proces je v domácích podmínkách a v rukou amatérů a rádoby servisáků u starších verzí Windows běh na mnoho hodin neřkuli dní!!
Proto Vám většina těchto "odborníků" jen nainstaluje nějaký systém a zbytek nechá na Vás.
Pokud máte ovšem pomalejší notebook, tak po připojení na internet bude téměř nepoužitelný, protože začne stahovat ohromné množství aktualizací.
Takže pokud např. někdo nainstaluje čistý operační systém Windows 7, který vyšel v roce 2009, čeká Vás stahování všech aktualizací za celou tu dobu co je Microsoft vydával a vydává.

Tuto činnost jsme si již tak upravili, že dokážeme tento čas zkrátit na pár hodin. Tím pádem Vám dokážeme přeinstalovat Váš notebook se systémy Windows v jakékoliv verzi v rekordním čase a tím zkrátit dobu po kterou jste bez notebooku na minimum.
PROČ VLASTNĚ PŘEINSTALOVÁVÁME NOTEBOOKY A JEJICH OPERAČNÍ SYSTÉM?
Důvodů je několik. Zkusíme vybrat ty nejčastější:

1. Zhavarovaný systém - např. je nestabilní, tzv. padá Windows, zamrzává, je zavirovaný nebo zanesený reklamníma nesmyslama z intern etu a nebo se vůbec nespustí.

2. Vadný operační systém díky vadnému pevnému disku - toto je nečastější důvod se kterým se u nás setkáváme. Důvodů proč mají lidé vadné pevné disky a díky tomu nefunkční operační systém je ovšem několik. Nejčastější příčina je, pokud lidé hýbají se zapnutým notebookem vybaveným mechanickým pevným diskem (klasický pevný disk HDD až 98% uživatelů jej má ve svém notebooku). Většinou systém ani nenastartuje.

3. Rychlejší chod notebooku po přeinstalování - je to dáno tím, že Windows nemají v potaz těch stovky věcí, které si do něj nataháme. Vhodné je také čistá instalace na notebooky, které tzv. přešli ze staršího operačního systému na Windows 10 a nyní je notebook buď pomalý a nebo něco nefunguje.

4. Inovace a přechod na novější podporovaný operační systém - např. uživatelé legendárního operačního systému Windows XP, kteří již není několik let podporován, musí přejít na novější např. kvůli fungování internetového bankovnictví apod. Nebo přechod s nejnovějšího systému na starší např. díky nekompatibilitě Vašich periferií s nejnovější verzi Windows.

5. Prodej notebooku - je dobré před prodejem provést čistou instalaci na dobře zformátovaný pevný disk, aby se nikdo nedostal k vašim bývalým datům obsažených na pevném disku.

Instalacemi operačního systému se zabýváme od dob MS DOSU :-)